Samochód służbowy w firmie – wynajem długoterminowy

Każdy przedsiębiorca, który chce zarabiać pieniądze i rozwijać swój biznes, z pewnością szuka oszczędności. Wiele osób zastanawia się, jak można zminimalizować koszty związane z użytkowaniem samochodów służbowych. Czy jest jakieś rozwiązanie? Zdecydować się na popularny leasing? Może lepszą opcją będzie wynajem długoterminowy? Jakie są opinie na ten temat?

Najtańsza forma finansowania zakupu samochodu firmowego – leasing

Od kiedy leasing stał się popularny, cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród małych jednoosobowych działalności, jak i dużych firm, które zatrudniają kilkadziesiąt czy kilkaset pracowników. Obecnie leasing jest jednym z korzystniejszych sposobów na to, aby móc pozyskać pojazdy dla firmy w dobrej cenie. W tym wypadku trzeba dokonać wpłaty własnej, która zazwyczaj wynosi od 10-20% i zobowiązać się do pokrywania miesięcznych rat leasingowych. Samochód nie jest naszą własnością i dopiero po zakończeniu umowy i uiszczeniu wszystkich opłat możemy zdecydować się na wykupienie pojazdu. Można to zrobić, ale niekoniecznie, wszystko zależy od nas. Bez wątpienia leasing ma wiele zalet, nie mniej jednak coraz częściej przedsiębiorcy decydują się także na wynajem.

Wynajem długoterminowy – czy warto?

Wynajem długoterminowy opinie od dłuższego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, szczególnych tych którzy cenią sobie wygodne rozwiązania. Jakie są o wynajmie długoterminowym opinie? Czy to jest rozwiązanie korzystne dla biznesu? Czy może lepiej zdecydować się na leasing? Wszystko zależy od tego, jakie mamy podejście do prowadzenia firmy oraz jak nam jest wygodniej. Prawda jest taka, że wynajem długoterminowy ma opinie bardzo pozytywne, mimo tego, że jest to nieco droższe rozwiązanie, niż leasing. Dlaczego w takim razie cieszy się tak dużą popularnością? Ponieważ w tym wypadku nie trzeba martwić się o nic – serwisowanie oraz naprawa pojazdów leży po stronie firmy, która wynajmuje nam samochody. To duże odciążenie dla przedsiębiorcy, który może skupić się w 100% na rozwijaniu swojej działalności. Wynajem długoterminowy wśród opinii osób prowadzących własną działalność gospodarczą to bardzo dobra opcja i na pewno warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Możemy wybrać dla siebie odpowiedni samochód w zależności od potrzeb i niczym się nie przejmować. 

Wybierz najlepszą ofertę

Decydując się na wynajem długoterminowy oczywiście nie można podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie. Warto wcześniej bardzo dobrze zorientować się, jakie ceny mają poszczególne firmy, aby wybrać taką, która będzie odpowiednia dla nas pod względem cenowym. W ten sposób możesz wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Wynajem długoterminowy cieszy się dobrymi opiniami wśród właścicieli firm, dlatego bez wątpienia warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.