Zapalenie tarczycy Hashimoto

Zapalenie tarczycy Hashimoto jest stanem, w którym układ odpornościowy ciała atakuje tarczycę, szyję. Poziom tarczycy początkowo wzrasta w ciele, ale z czasem maleje. W większości w końcu wróci do normy, ale ludzie wymagają leczenia hormonem tarczycy, często przez lata.

Nie zgadzam się z poradami, które otrzymałeś na temat szczepionki przeciw grypie. Najczystszym powodem, dla którego nie należy podawać szczepionki przeciw grypie (mam na myśli konkretnie szczepionkę przeciw grypie, która nie zawiera żywego wirusa) jest to, że ludzie mają silną alergię na którykolwiek ze składników szczepionki. Osoby, które miały zespół Guillain-Barré w ciągu sześciu tygodni od poprzedniej szczepionki przeciw grypie, zasadniczo nie są ponownie szczepione. Hashimoto nie jest powodem do uniknięcia grypy.

2017-2018 był ciężkim sezonem na grypę i chociaż cieszę się, że nie chorowałeś od wielu lat, wciąż polecam szczepionkę każdego roku. Zapewnia ochronę, nawet jeśli jest niekompletna, w przypadku choroby, która zabija do 50 000 osób rocznie. Osoby zaszczepione również pomagają chronić ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić.

Drogi Doktorze Roach: Jeśli osoba, która ma 75 lub więcej lat, ma wysokie ciśnienie krwi – powiedzmy 175/80 – w jakich okolicznościach nie sugerowałabyś przyjmowania leków hipertonicznych w celu obniżenia ciśnienia (do 130/80 lub mniej)? Czy nie ma niektórych delikatnych ludzi, którzy wymagają wyższego ciśnienia krwi, aby sprostać wymaganiom organizmu?

RI

Kiedyś tak było, że starsi ludzie z wysokim ciśnieniem krwi nie byli leczeni. W rzeczywistości termin “niezbędne nadciśnienie tętnicze” (które teraz oznacza “wysokie ciśnienie krwi bez możliwej do zidentyfikowania przyczyny”) początkowo był używany do wskazania, że ​​wysokie ciśnienie krwi było niezbędne dla odpowiedniego przepływu krwi. Jednak po badaniu wykazano, że starsi ludzie ze skurczowym ciśnieniem krwi powyżej 160 mogą znacznie zmniejszyć ryzyko udaru podczas leczenia.

To prawda, że ​​ciśnienie krwi powinno być obniżane powoli i rozważnie. Stosując początkowo małe dawki leku, możemy zmniejszyć objawy zbyt niskiego ciśnienia krwi. U osób, u których ciśnienie krwi jest przewlekle bardzo wysokie – takie jak ciśnienie rozkurczowe (to jest druga liczba) powyżej 110 – przepływ krwi do mózgu może nie być właściwie regulowany, więc ciśnienie krwi jest bardzo powoli obniżane.

Było wiele sytuacji, w których to, co uważano za powszechną mądrość, zostało zniwelowane przez wyniki starannie wykonanych, dużych prób klinicznych. To, w jaki sposób badanie na dużą skalę stosuje się do danej osoby, nie zawsze jest oczywiste i nadal wymaga wykwalifikowanego klinicysty posiadającego wiedzę zarówno o indywidualnym pacjencie, jak io zrozumieniu biologii tego schorzenia. Byłoby bardzo niezwykłą sytuacją, gdybym nie zalecał tak wysokiego ciśnienia krwi.